Ledamöter

Nämnden Svenska rum 2013–2016 / Svenska rum -lautakunta 2013–2016


Ordförande / Puheenjohtaja

Torsell Kurt, SFP
pedagogie magister, sakkunnig
MICKELS-ESBO CENTRUM
040 1914 410
kurt.torsell@gmail.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Karlemo Pontus, SFP

Vice ordförande / Varapuheenjohtaja

Meurman Kristian, Kok./Saml.
företagare/yrittäjä, musiker/muusikko
SÖKÖ/SOUKKA
Övergårdsgränden 6 B 32, 02360 Esbo
kmeurman@gmail.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Solhagen Sauli, Kok./Saml.

SVM, utbildningsinspektör
Hansavägen 14 B, 02780 Esbo
050 341 1003
saulisolhagen@gmail.com


Pakarinen Heikki, Kok./Saml
kontorschef
Mattsgatan 10 B 16, 02230 Esbo
044 957 0881
heikki.pakarinen@dnainternet.net

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Enström Jan, Kok./Saml
avainasiakaspäällikkö
050 409 8540
janenstrom1@gmail.com


Kivilaakso-Wellmann Eva, Kok./Saml
hum.kand., chefredaktör/päätoimittaja
HAGALUND/TAPIOLA
Regnbågen 3 A 26 / Sateenkaari 3 A 26, 02100 Esbo/Espoo
050 301 9987, tj/t 09 464 113
eva.kivilaakso-wellmann@tapiolan.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Grönholm Inari, Kok./Saml

tait.lis. (TAL), eläkkeellä
0500-660 956
inari.gronholm@kolumbus.fi

Becker Emilia, Kok./Saml
HR Consultant
050 484 0066
emiliabecker@gmail.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Savonen Juhani, Kok./Saml
opiskelija
0400 785 136
juhani.savonen@gmail.com

Helenius Jani, Vihr./Gröna
palveluneuvoja
Raivaajantie 8, 02920 Espoo
040 839 1720
jani.helenius@vihreat.fi

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Forsberg Henrik, Vihr./Gröna

historian tohtorikoulutettava
041 506 2105
henrik.forsberg@helsinki.fi

Paatero Hanna, Vihr. / Gröna
teatteriohjaaja, tuottaja
Näsiniementie 5, 02740 Espoo
040 531 6730
hanna.paatero@gmail.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Rosenlund Milla, Vihr./ Gröna
VTM, suunnittelija
040 743 6486
milla.rosenlund@elisanet.fi



Wenman Mikaela, SDP
sjukskötare
mikaelawenman@gmail.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Strömberg Lilian, SDP
työsuojeluvaltuutettu
Sockkärrsvägen 9 A 12, 02760 Esbo
lilian.stromberg@saunalahti.fi


Lehto Saana, PerusS/Sannf 
BBA, tradenom HSO, sekreterare
MATTBY/MATINKYLÄ
saana.lehto@gmail.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Pihl Kim, PerusS/Sannf


Lönnqvist Bo, SFP
DI
045 112 4090
bo.k.lonnqvist@kolumbus.fi

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Sjögren Ulf, SFP



Hellsten-Palomäki Katarina, SFP
fil. mag., annonsservice chef
DALSVIK/LAAKSOLAHTI
Fjärde gränden 7, 02620 Esbo
050 327 1742
katarina.hellsten.palomaki@gmail.com

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Michelson Stina, SFP
FM, lektor
Furuporten 2, 02770 Esbo
040 724 1758
stina.michelson@kolumbus.fi

 
Sarvimäki-Paananen Liisa, SFP
liisa.sarvimaki@gmail.com
 

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Ruth Christina, SFP

Hurmalainen Ahti, KD
toimitusjohtaja, yrittäjä
Lintukorpi 13 D 13, 02660 Espoo
0400 617 843 
ahti.hurmalainen@pp.inet.fi

Personlig ersättare / Henkilökohtainen varajäsen
Tulijoki Juha-Pekka, KD

Pääsihteeri 


Stadsstyrelsens representanter / Kaupunginhallituksen edustajat 2015–2016

Kiijärvi Laura, Kok./Saml
arkkitehti SAFa
VIHERLAAKSO
02710 Espoo
laura@kiijarvi.fi

Ersättare / Varaedustaja
Holst Jan, Kok./Saml
KTM, yrittäjä, johdon valmentaja
NÖYKIS/NÖYKKIÖ
0400 271 363
jpholst@hotmail.com